Tenax to włoska firma założona w 1960 roku we Włoszech. Jest to sprawdzony producent i dostawca na wielu rynkach, nie tylko europejskim. Firma Tenax specjalizuje się w produkcji siatek z tworzywa sztucznego i innych produktów z tworzyw sztucznych. TENAX przez wiele lat pracował na swój wzrost, spowodowany między innymi także ze względu na wysoką jakość swoich wyrobów. Obecnie firma ma zasięg globalny i jest obecna między innymi w Europie i w USA. Firma Tenax jest obecna na kilku rynkach: ogród, budownictwo, przemysł i rolnictwo.

Grupa Tenax została założona w 1960 roku we Włoszech. Od początku specjalizowała się w dziedzinie związanej z tworzywami sztucznymi. TENAX spokojnie, ale wyraźnie zwiększał swoją produkcję i odnosił sukces na wielu rynkach. Jej wzrost doprowadził grupę Tenax aż do potentata na rynkach zagranicznych o obrocie rzędu 70 milionów Euro. Z czego około 60% pochodzi z zagranicy. Głownymi rynkami, na których firma TENAX jest obecna to – budownictwo, rolnictwo, ogród, przemysł.

Początek grupa Tenax miała we Włoszech w Vigano w prowincji Lecco. Tam mieszczą się biura, magazyny i produkcja. Potem do siedzib firmy zostały dodane kolejne w Baltimore i Evergreen (USA) i Lindau (Niemcy). Całkowita powierzchnia posiadana przez TENAX to 160 000 m2 – mówimy o powierzchni globalnie. To sprawia, że TENAX może być nazywany dostawcą globalnym.

Filtr