Maty zgrzewane – dla kominiarzy, na gabiony, osłonowe do maszyn

Back to Blog

Maty zgrzewane – dla kominiarzy, na gabiony, osłonowe do maszyn

W działach arkusze zgrzewane oraz siatki zgrzewane w rolkach znajduje się nasza aktualna oferta tych artykułów.

Arkusze zgrzewane mają format 1 metr na niecałe dwa. Oczka to odpowiednio 20,25,30,40 i 50 mm. Grubości drutu to 2,3,4 i 5 mm.

Te arkusze są sztywniejsze od siatek zgrzewanych w rolkach. Można je stosować przy konstruowaniu przegród, przy budowie gabionów, wolier jako siatkę kominiarską,  stosuje się też jako osłony bezpieczeństwa do maszyn. Siatki tkane – krepowane nie mogą być już stosowane do tych celów. Nasze arkusze są dobrze i równo zgrzane.

Arkusze zgrzewane występują w dwóch wersjach: Drut bez powłoki antykorozyjnej (czarny,goły) oraz mata ocynkowana. Maty można spawać – a więc drut czarny będzie tutaj miał zastosowanie. Maty zgrzewane można na przykład zespawać z ramą lub jedna z drugą. Maty ocynkowane z kolei, dzięki zastosowaniu ocynku ogniowego są odporne na działanie warunków atmosferycznych i można je stosować na zewnątrz bez obaw o pojawienie się korozji.

Oczka są równe, zgrzane precyzyjnie i dzięki temu wykonane z naszych mat konstrukcje, gabiony lub klatki będą się prezentować estetycznie.

Z kolei siatki zgrzewane w rolkach mają drobniejsze oczka i cieńszy drut. Najmniejsze oczko takiej siatki zgrzewanej w rolce to 6 mm, a największe to 50 mm. Im mniejsze oczko tym cieńszy drut. Grubości drutu w tych siatkach zaczynają się od 0,65 mm aż do 2 mm. Siatki zgrzewane w rolkach są delikatniejsze od siatki zgrzewanej w arkuszach. Znajdą zastosowanie przy układach wentylacyjnych lub przy budowie klatek dla mniejszych zwierząt. Ważne jest , aby odpowiednio dobrać jakość ocynku siatki zgrzewanej. W naszej ofercie znajduje się siatka Esafort, która jest atestowana i wytrzyma stosowanie na zewnątrz.

Mam nadzieję, że pomogliśmy w zapoznaniu się z siatkami zgrzewanymi.

Back to Blog
Call Now Button