Arkusze zgrzewane

Arkusze zgrzewane (maty zgrzewane)

Trwała i mocna siatka stalowa konfekcjonowana w arkuszach o kilku popularnych wymiarach, główie 1X1,95 metra która wyróżnia się swoją sztywnością – to tylko niektóre z zalet siatki zgrzewanej. Prosta i sztywna siatka uzyskuje swoje unikalne właściwości podczas procesu produkcji. Zgrzewanie dwóch drutów w miejscu ich styku pozwala na uzyskanie sztywnej i bardzo mocnej siatki. Dzięki temu siatki zgrzewane znajdują zastosowanie w wielu różnych dziedzinach przemysłu. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno arkusze zgrzewane ze stali nierdzewnej, arkusze zgrzewane ze stali zwykłej, a także arkusze ocynkowane, które dzięki określonym wymiarom, pozwalają na stosunkowo łatwy transport, oraz wysyłkę kurierem.

Filter

Dlaczego arkusze zgrzewane są dziś tak popularne?

Arkusze zgrzewane wykonane z drutu stalowego znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, ponieważ ich cechy charakterystyczne pozwalają używać ich  do różnych konstrukcji,. Sztywność siatki zgrzewanej doskonale sprawdza się, gdy potrzebujemy wykonać np masywną klatkę, ponieważ takie siatki są sztywne i przede wszystkim łatwe w montażu i obróbce. Najbardziej popularnymi rozmiarami mat zgrzewanych to odpowiednio 1X1,95 m i 1X2,4 m.

Specyficzny wygląd oczek w arkuszach siatki zgrzewanej jest wynikiem sposobu produkcji – druty łączone są w miejscu styku pod kątem prostym, dzięki czemu oczka są kwadratowe lub prostokątne. Warto podkreślić, że szerokość oczek jest różna, co pozwala na bardzo szeroki wybór i dostosowanie ich szerokości pod konkretne zapotrzebowanie. Siatki zgrzewane mogą mieć małe oczka, nawet 2 centymetry.

Warto zaznaczyć, że oprócz arkuszy zgrzewanych oferujemy także siatki zgrzewane nierdzewne, siatki zgrzewane z drutu gołego oraz siatki ocynkowane (siatki konfekcjonowane w rolkach).

Rodzaje arkuszy zgrzewanych dostępnych w najlepszej cenie w ofercie Siatkowy.com

Arkusze zgrzewane ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna uważana jest za najlepszy rozdaj stali – dodatek co najmniej 11% chromu całkowicie chroni stal nierdzewną przed działaniem warunków atmosferycznych. Kupowanie siatki zgrzewanej w arkuszach jest bardzo praktyczne i wygodne, ponieważ dzięki temu możliwy jest łatwy transport do miejsca docelowego. Możliwy jest odbiór osobisty bądź wysyłka lub transport wykonywany przez nas.

Arkusze zgrzewane ze stali zwykłej

Ten rodzaj siatki zgrzewanej wyprodukowany jest ze zwykłej, nieocynkowanej stali. Tego typu arkusze (maty zgrzewane) najczęściej używane są w celach konstrukcyjnych. Sztywność i trwałość arkuszy siatki zgrzewanej ze stali zwykłe wpływa na jej szerokie zastosowanie.

Arkusze zgrzewane ocynkowane

Siatka ocynkowana charakteryzuje się tym, że odporna jest na działanie warunków atmosferycznych. Ocynk skutecznie chroni przed deszczem, wiatrem, słońcem i śniegiem, dlatego arkusze zgrzewane ocynkowane doskonale nadają się  na różnego rodzaju elementy konstrukcyjne. W naszej ofercie dostępny jest głównie ocynk ogniowy.

Gdzie arkusze zgrzewane znajdują dziś zastosowanie?

Arkusze zgrzewane to także bardzo praktyczny i uniwersalny materiał konstrukcyjny – z siatki zgrzewanej można wykonać kosze, kontenery, przegrody, zbrojenia, czy ścieżki komunikacyjne. Ze względu na sztywność i trwałość siatek zgrzewanych, bardzo często wykorzystuje się je w przemyśle budowlanym.

Siatka zgrzewana to także bardzo przydatny materiał w porządkowaniu i projektowaniu przestrzeni w ogrodzie. Arkusze zgrzewane świetnie sprawdzają się do budowy podpór na kwiaty, wyznaczania terenu w ogrodzie, budowy ogrodzenia, czy budowy prostych konstrukcji, takich jak np. kosze.

Dlaczego siatka zgrzewana sprzedawana jest w arkuszach?

Sposób magazynowania i sprzedaży siatki zgrzewanej zależny jest od jej produkcji. Ten rodzaj siatki jest sprzedawany w arkuszach o konkretnych wymiarach. Arkusze zgrzewane wyróżniają się tym, że możliwy jest zakup siatki zgrzewanej w dwóch najbardziej popularnych formatach: 1X195 nadają się do wysyłki kurierem, a 1X2,4 to wymiar dostępny na miejscu u nas w Kielcach. Długość jednego arkusza siatki zgrzewanej wynosi zazwyczaj od 2,4 do maksymalnie 3 metrów, dlatego warto zapytać nas o dostępne wymiary już na etapie projektowania naszej klatki, gabionu bądź innej konstrukcji – pozwoli to na dokładne określenie zapotrzebowania .

Arkusze zgrzewane, to dziś jedne z najpopularniejszych sposobów budowy różnych konstrukcji. Warto podkreślić wyraźnie, że ze względu na swoją prostą konstrukcję, montaż arkuszy zgrzewanych jest niezwykle prosty i poradzić może sobie z tym każda domorosła złota rączka. Sztywność arkusza siatki zgrzewanej umożliwia łatwe nią manewrowanie, co przyczynia się do szybkiego postępu prac.

Nie wiesz jaką siatkę wybrać? Zadzwoń do nas!

Nasi wykwalifikowani doradcy z przyjemnością pomogą wybrać siatkę, panel czy arkusz dostosowany optymalnie do Państwa potrzeb. Zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu: (41) 343-18-81

KONTAKT Z SIATKOWY COM

has been added to your cart:
Checkout
Call Now Button