Siatki zgrzewane

Siatki zgrzewane z drutu stalowego (gołego, ocynkowane, PVC) konfekcjonowane w rolkach

Zgrzewane siatki ze stali zwykłej w rolach to najwyższej jakości siatki zrobione z drutu stalowego (drutu czarnego, ocynkowanego lub powlekanego PVC) w technologii zgrzewania. Ich cechą charakterystyczną jest właśnie sposób produkcji pozwalający dzięki zgrzaniu dwóch drutów w miejscu ich styku uzyskać sztywną i prostą siatkę. Siatka zgrzewana z drutu stalowego posiada ponadprzeciętną sztywność i trwałość. Siatki te posiadają szeroką gamę zastosowań, między innymi w rolnictwie, budownictwie i przemyśle.

Filter

Siatka zgrzewana ze stali zwykłej – charakterystyka

Jest to jeden z rodzajów siatek wykonanych ze stali zwykłej. Specyficzny proces produkcji jest to cecha charakterystyczna siatki zgrzewanej. Cała produkcja została już w pełni zautomatyzowana w dzisiejszych czasach. Dwa druty są ze sobą zgrzewane, dzięki czemu uzyskujemy sztywną i prostą siatkę. Jest to inny proces produkcyjny od siatek zaplatanych tak jak w przypadku siatek karbowanych. Stabilność i sztywność siatka zawdzięcza zgrzanym drutom. Uzyskane oczka mają kształt kwadratu lub prostokąta, wielkości oczek są różne, dzięki czemu możemy dobrać odpowiedni rodzaj siatki do naszych potrzeb. Siatki zgrzewane z drutu stalowego gołego nie są odporne na korozję, gdyż nie posiadają żadnej powłoki chroniącej przed warunkami atmosferycznymi. W takim przypadku należy wybrać siatkę zgrzewaną ocynkowaną lub powlekaną PVC. Siatki z drutu gołego warto stosować tam, gdzie korozja nie jest dużym czynnikiem ryzyka, bądź zabezpieczać je dodatkowo po zakupie.

Zastosowanie siatek zgrzewanych

Siatki zgrzewane z drutu czarnego (gołego, ocynkowanego lub powlekanego) mogą okazać się przydatne w kilku sytuacjach. Drut goły można spawać i dzięki czemu uzyskujemy konstrukcję gotową do cynkowania. Siatka zgrzewana z drutu gołego przyda się podczas budowy klatek dla zwierząt, kratek wentylacyjnych, oraz do konstruowania krat zabezpieczających maszyny różnego typu. Podsumowując tego typu siatki znajdą zastosowanie głównie w przemyśle, ale w gospodarstwach domowych także mogą okazać się przydatne.

Siatka zgrzewana z drutu stalowego jest sprzedawana w rolkach – dlaczego?

Rolka siatki to podstawowa , obok metra kwadratowego jednostka miary dla siatki zgrzewanej z drutu gołego. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest zautomatyzowany proces produkcji. Siatka w formie rolki jest łatwiejsza w transporcie i obsłudze. Dzięki nawinięciu siatki na rolkę możemy odcinać pożądane odcinki z dokładnością do centymetra. Dla większych ilości porcjowanie siatki na rolki również okazuje się pomocne, nie zajmuje dużo miejsca. Jest to bardzo praktyczne dla branży budowlanej, gdzie zapotrzebowanie na tego typu produkt jest duże.

Nie wiesz jaką siatkę wybrać? Zadzwoń do nas!

Nasi wykwalifikowani doradcy z przyjemnością pomogą wybrać siatkę, panel czy arkusz dostosowany optymalnie do Państwa potrzeb. Zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu: (41) 343-18-81

KONTAKT Z SIATKOWY COM

has been added to your cart:
Checkout
Call Now Button