Siatki leśne

Siatki leśne do ogrodzenia dużych obszarów

Oferta firmy Siatkowy obejmuje specjalny rodzaj ogrodzenia, jakim są siatki leśne. Jest to wszechstronny i bardzo ekonomiczny rodzaj zabezpieczania dużego obszaru. Siatki leśne znajdują zastosowanie w leśnictwie oraz ogradzaniu autostrad. Wykorzystuje się je również do zabezpieczania upraw rolniczych i ogrodzenia pastwisk i wybiegów dla zwierząt. Siatki do ogrodzeń obszarów leśnych charakteryzują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, rozciąganie, a także uderzenia i napieranie przez zwierzęta. Doskonale sprawdzają się na długich odcinkach dróg przy oddzielaniu naturalnego terenu. Jest to produkt, który nadaje się do samodzielnego zamontowania. Siatki leśne można stosować wszędzie tam, gdzie konieczny jest szybki i łatwy montaż osłony dużego terenu.

Siatki leśne
Filter

Wytrzymałe i estetyczne siatki leśne

W naszej ofercie znajdą Państwo najbardziej wytrzymałe, funkcjonalne i estetyczne ogrodzenia siatkowe lasów i innych dużych obszarów w przystępnej cenie. Posiadamy siatki, których oczka zwężają się ku dołowi, co skutecznie zabezpiecza dany teren przed mniejszą zwierzyną. Dzięki swojej elastyczności, siatkę można zamontować na różnym podłożu, nawet na terenach nierównych i górzystych. Oferujemy siatki o różnej grubości i wielkości oczek, które sprawdzają się w rolnictwie oraz jako siatki hodowlane. Jeśli zależy Państwu na wysokiej jakości ogrodzeniu w ekonomicznej cenie, to siatka leśna jest doskonałym wyborem.

Dlaczego siatki leśne tak często używane są w rolnictwie?

Rolnictwo i hodowla zwierząt wymaga dobrego planowania i odpowiedniego przygotowania. Siatki leśne doskonale sprawdzają się zarówno przy budowie zagród i wybiegów dla zwierząt, jak i w przypadku ogradzania terenów uprawnych. Szkodniki, takie jak dziki, są w stanie wyrządzić duże szkody wśród uprawianych płodów rolnych, dlatego montaż siatki leśnej skutecznie chroni pola, przed leśnymi intruzami.
Siatka leśna to bardzo praktyczny materiał do wyznaczania wybiegów dla zwierząt, ponieważ takie ogrodzenie można postawić w ekspresowym tempie, co w rolnictwie i hodowli jest szczególnie istotne. Trwała i elastyczna siatka odporna jest na szturchanie i rozciąganie przez zwierzęta hodowlane, dlatego zagrody i wybiegi skutecznie ochraniają cała hodowlę.

Siatka leśna w budownictwie

Warto podkreślić, że siatka leśna bardzo często używana jest także w budownictwie. Jej trwałość i elastyczność w połączeniu z niską ceną, pozwalają budować z siatki leśnej prowizoryczne ogrodzenia terenów budowy, organizować przestrzeń, zabezpieczać newralgiczne miejsca inwestycji, a także odgradzać plac budowy od osób postronnych. Siatka leśna ceniona jest w budownictwie, ze względu na bardzo szybki montaż – przy dużej ekipie, ogrodzenie może powstać nawet w kilka godzin, dlatego siatka leśna, to jeden z podstawowych materiałów na każdej budowie.

W tym miejscu należy także zaznaczyć, że siatka leśna wykorzystywana jest także do zabezpieczania dróg i autostrad. Elastyczna, trwała i odporna na działanie warunków atmosferycznych siatka leśna ochrania tereny przy drogach i autostradach przed leśnymi zwierzętami. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny pozwala na grodzenie odcinków o długości dziesiątek kilometrów.

W jaki sposób montować siatkę leśną?

Montaż siatki leśnej charakteryzują się tym, że nie jest czasochłonny i nie wymaga dużego nakładu pracy i środków finansowych. W zasadzie siatka leśna może być zamontowana nawet na drewnianych stempli wkopanych w ziemię i zalanych cementem. Wówczas ogrodzenie montowane jest przy pomocy zwykłych wkrętów lub skobli. Sam montaż przebiega szybko i sprawnie, ponieważ siatka jest elastyczna i z łatwością można rozprowadzić ją wzdłuż terenu który będzie ogradzać. Takie prowizoryczne i tanie ogrodzenie doskonale sprawdza się w przypadku:

  • zabezpieczania działki budowlanej,
  • ogrodzenia dużych połaci terenu (lasy, polany, pastwiska),
  • zabezpieczenia wybiegu dla zwierząt hodowlanych,
  • odgrodzenia posesji od lasu (w przypadku działek znajdujących się blisko lasu).

Warto podkreślić, że siatka leśna może być także zamontowana za pomocą metalowych słupków – wówczas montaż ogrodzenia jest jeszcze szybszy. Słupki dedykowane siatkom leśnym posiadają specjalne otwory i wypustki, które umożliwiają dobre zaczepienie siatki, dzięki czemu ogrodzenie jest trwałe i mocne.

Nie wiesz jaką siatkę wybrać? Zadzwoń do nas!

Nasi wykwalifikowani doradcy z przyjemnością pomogą wybrać siatkę, panel czy arkusz dostosowany optymalnie do Państwa potrzeb. Zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu: (41) 343-18-81

KONTAKT Z SIATKOWY COM

has been added to your cart:
Checkout
Call Now Button