Zalety siatek leśnych
Dziś kolejny artykuł o siatkach leśnych. Przydatne będą jeśli mamy do ogrodzenia budowę bądź szkółkę drzewek. Siatka leśna, budowlana będzie w tych przypadkach najbardziej ekonomicznym i najprostszym rozwiązaniem. Jest to siatka wykonywana z ocynkowanego drutu, ażurowa ( ma duże oczka ). W naszym sklepie Siatkowy.com dostępne są najpopularniejsze siatki leśne, o inne wymiary, prosimy o kontakt mailowy.
Gdzie szukać siatek leśnych?
Wszystkie siatki leśne w naszym sklepie można znaleźć w dziale siatki leśne, w lewym menu na naszej stronie. Tam można zapoznać się ze specyfikacją i ceną naszych siatek leśnych. Siatki leśne występują głównie w rolkach po 50 metrów bieżących, ale są też dostępne rolki mniejsze, po 25 metrów bieżących.
Charakterystyka siatek leśnych
- Zacznijmy od pierwszej cechy siatek leśnych, czyli wysokości. Najczęściej występujące wysokości to: 100 centymetrów, 120 centymetrów, 150 centymetrów, 160 centymetrów, 180 centymetrów i dwa metry wysokości.
- Kolejną cechą siatek leśnych jest ich zagęszczenie w charakterystyce siatek leśnych (np. 160/23/15) jest to druga cyfra, oznacz ilość drutów poziomych. Na przykład siatka 160/23/15 jest wysoko zagęszczana, a budowlana siatka 150/10/30 nie jest zagęszczana. Najmniejsze oczka mają wymiar 5X15 centymetrów, potem wraz z wysokością druty są prowadzone coraz rzadziej. Np. Oczka 10X15 i 20X15. Taki rozstaw drutów jest od lat sprawdzony i odpowiedni dla plantatorów, hodowców i zarządców dróg szybkiego ruchu.
- Ostatnią cyfrą jest 15 lub 30. Jest to odstęp między drutami pionowymi. Siatka ‘15’ ma drut pionowy co 15 centymetrów, a siatka ‘30’ ma drut pionowy co 30 centymetrów.
- Siatki leśne są produkowane w kilku wersjach grubości drutu. Najcieńsza para drutów to odpowiedni 2/1.6 mm. Potem mamy grubsze siatki 2/2.5 mm. Są jeszcze siatki grubsze, ale tylko na zamówienie. W parze tych grubości większa cyfra to grubość drutu zewnętrznego. A mniejsza cyfra to grubość drutów wewnętrznych.
Siatki leśne ocynkowane i ich zalety
Siatki leśne są wytrzymałe i dobrze chronią grodzony teren przed nawet małymi zwierzętami jeśli są zagęszczone. Ani lis ani zając nie przejdzie przez zagęszczoną siatkę leśną. Duże zwierzęta również zostaną skutecznie powstrzymane przed wtargnięciem na chroniony teren. Także inne dzikie zwierzęta jak łosie, wilki, sarny nie przejdą przez wysoką siatkę leśną.
Warto jeszcze dodać, że siatka leśna jest wykonywana z drutów ocynkowanych, a więc siatka leśna jest zabezpieczona przed korozją i wytrzyma wiele lat. Także nawet siatki budowlane tymczasowe są odporne na korozję i nie trzeba ich wymieniać co sezon.
Siatki leśne posiadają jeszcze jedną ważną zaletę: łatwość montażu. Proces wygląda następująco: do słupków drewnianych przybijamy siatkę skoblami. Do stalowych przybijamy młotkiem w miejscu wąsów siatkę do słupków. Tylko tyle wystarczy, bez drutów napinających ani innych akcesoriów.
Gdzie można stosować siatki leśne?
Kilka przykładowych obszarów zastosowania leśnej siatki:
- ogródki działkowe
- miejsca rozbioru budynków
- drogi
- stawy hodowlane
- tereny budowy
- szkółki leśne