Najpopularniejsze rodzaje i typy drutu ostrzowego (concertina)
Witam Państwa, w dzisiejszym artykule poznamy nieco więcej informacji o drucie Concertina. Na rynku drut ten występuje w kilku formach i o nich dzisiaj napiszemy artykuł. Warto jeszcze dodać, że drut tego typu nie może być montowany na wysokości niższej niż 180 cm czyli 1,8 metra.
- Drut ostrzowy stanowi zaporę agresywną, czyli osoba która chce pokonać ogrodzenie zabezpieczone drutem kolczastym poniesie wysokie obrażenia. Początkowo drut ten był stosowany w wojsku jako skuteczniejsza wersja drutu kolczastego.
- Drut żyletkowy stosowane jest obecnie także poza obszarem wojskowym. Drut ostrzowy chroni ważne obiekty cywilne takie jak lotniska, zakłady karne, magazyny i zakłady produkcyjne.
Krótko o drucie żyletkowym
Drut Concertina różni się od drutu kolczastego kilkoma cechami, po pierwsze drut kolczasty to kilka drutów nośnych na których co 10 cm pojawiają się kolce, najczęściej 4. A więc drut kolczasty chroni nas przed nieproszonymi gośćmi za pomocą wystających kolców. Drut ostrzowy jest o wiele bardziej niebezpieczny dla potencjalnego włamywacza. Drut ostrzowy na całej swej długości jest pokryty ostrymi żyletkami z dwóch stron. Taki drut, dobrze założony będzie bardzo dobrym zabezpieczeniem przed intruzami. Na pewno będzie to zapora trudna do sforsowania. Ale co ważne, drut żyletkowy ma kilka mutacji, które przedstawimy poniżej.
Rodzaje drutu Concertina
Zasiek spiralny przestrzenny
Dostępny u nas w sklepie. Drut fabrycznie zapakowany w zwoje o dwóch szerokościach: 450 i 700 mm. Po rozciągnięciu tworzy długą spiralę z ostrymi ostrzami. U nas po rozpakowaniu i po rozciągnięciu drut o średnicy 450 mm tworzy zasiek o długości 8 metrów. Zaś drut o średnicy 700 mm tworzy zasiek o długości około 10 metrów.
Jak najlepiej zamocować drut spiralny żyletkowy? Na wysięgnikach podwójnych do drutu kolczastego (Wyglądają podobnie do litery Y). Najpierw przeciągamy drut kolczasty. Będzie on stanowił trwały element do którego przymocujemy drut żyletkowy Concertina. Możemy to najwygodniej zrobić za pomocą kleszczy Bekaclip lub kleszczy DOZ.
Zasiek płaski z drutu ostrzowego
Drugim typem zasieków Concertina to zasiek płaski. Po rozciągnięciu otrzymujemy płaskie kręgi nakładające się na siebie. Są one połączone złączkami i po rozciągnięciu tworzą ostrą płaską konstrukcję.
Ten rodzaj drutu ostrzowego jest najczęściej spotykany jako dodatkowe zabezpieczenie ogrodzeń zakładów produkcyjnych i magazynów. Co warto dodać – ten rodzaj drutu Concertina nie wystaje poza obrys ogrodzenia co jest jego niewątpliwą zaletą.
Jak najlepiej zamocować zasiek płaski z drutu ostrzowego? Tym razem przydadzą się nam proste wysięgniki i do nich wystarczy nam przymocować drut ostrzowy. Oczywiście możemy też przeciągnąć najpierw drut kolczasty wzdłuż ogrodzenia i do niego przymocować drut ostrzowy.
Drut concertina prosty
Drut żyletkowy prosty różni się od drutu kolczastego jedynie ostrymi ostrzami. Nie tworzy on sam z siebie zapory przestrzennej, aby uzyskać efekt podobny do Concentriny płaskiej lub spiralnej powinniśmy przeciągnąć ten drut kilkakrotnie na prostych wysięgnikach.
Jak najlepiej zamontować drut ostrzowy prosty? Tak jak drut kolczasty zwykły. Na prostych wysięgnikach z kilkoma otworami.
Poznaliśmy podstawowe rodzaje drutów żyletkowych. W naszym sklepie, siatkowy.com można nabyć drut Żyletkowy spiralny przestrzenny Concertina. Ale pozostałe druty też są dostępne na rynku polskim.